युनिकोड नेपालीमा कमेन्ट लेख्न चाहनुहुन्छ?

Except where otherwise noted, this site is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 License.
eXTReMe Tracker

किन प्रतिबन्ध लगाइएछ यो गीतलाई ?

एमाले सरकारले नेपाल टेलिभिजनमा एउटा गीतलाई प्रतिबन्ध लगाएको रहेछ। हिजो गायकले प्रेस विज्ञप्ति निकालेपछि मात्रै यो घटना सार्वजनिक भएको हो। ‘द्वन्द्वलाई चर्काउने’ आरोपमा प्रतिबन्ध लगाइएको यो गीतको बोल रहेछ- ‘बाबुराम नयाँ नेपाल’ तीजको दोहोरी रहेछ यो गीत। कृष्ण देवकोटा, खुमन अधिकारी र देवी घर्तीले गाएको यो गीत सुन्दा त्यस्तो ‘द्वन्द्व चर्काउने’ केही पनि देखिनँ है। तपाईँ पनि सुन्नुस् त, छ र त्यस्तो केही प्रतिबन्ध नै लगाउनु पर्ने ? हेर्नुस् भिडियो-

नेपाल टेलिभिजनको संगीत सरोवर भन्ने कार्यक्रममा यो गीतको टुक्रा विज्ञापनका रुपमा बजाइँदै आएको रहेछ। तर शनिबार बिहान भने माथिको आदेश भन्दै यो गीतको विज्ञापन बजाउन रोक लगाइएछ। देवकोटाले हिजो एउटा वक्तव्य निकालेर यसको विरोध गरेका छन्।

नेपाल टेलिभिजनका कार्यकारी अध्यक्ष नियुक्त कुन्दन अर्यालले सरकारले द्वन्द्वलाई चर्काउने केही गीतहरुमाथि प्रतिबन्ध लगाइएको र त्यो गीत त्यसै अन्तर्गत परेको हुनसक्ने बताएको आजका पत्रपत्रिकामा छापिएको छ।

99 comments to किन प्रतिबन्ध लगाइएछ यो गीतलाई ?

 • jhilke

  ब्यक्ती बिशेष भन्दा पनि
  माइ संसार का सबै कमेन्टर हरुलाई नमस्कार

  बिशेष गरी सौरभ जि र कृष्ण गोपाल जि प्रती क्रितग्यता

  लुना जि र अरु लुना जि जस्तै प्रतिकृया लेख्ने हरु प्रती निशाना

  माइ संसार म कमेन्ट गर्दा मओबोदी रुपी चस्मा फुकल्दा कस्तो होला !
  माओवादीका चुनाबी नारा त बिर्सनु भएको छैन नि तपाईंहरु ले ।

  टाउको झोलामा ज्यान खोलामा

  भोट् फोर झक्कु न दिने लाई चक्कु.

  अर्ध सैनिक वाइ सि एल । पूर्ण सैनिक जनसेना नामक माओवादी सेना लगाएर र बूथ कब्जा गरेर जितेको चुनाव को % को कुरा गर्न लाज लाग्दैन । जो चोर् उस्कै ठुलो श्वोर गर्ने । अलिकती माओवादी को बिरोध मा लेख्दा दिल्ली को र अमेरिका को नुन खाएको आरोप लगाउने । तपाईं हरु को कोमेन्ट धेरै पढियो । अहिले हेर्नुस् तपाईंका नेताहरु को मोज र कार्यकर्ता, जनसेना, र वाइ सि एल हरु को बिजोग । बिचरा हरु भटाभट अर्को बिकल्प तिर जादै छन । म पनि बाम्पन्थी बिचार को मान्छे हुँ । साथी हरु हामीले चाहेको राजनीति नेता हरु ले गर्दैनन । हामीहरु गाउ गाउ म लद्छौ । उनिहरु शहर म गला मिलौछन ।

  अब कुरा प्रतिबन्धित गीत को
  यो गीत रामप्रसाद् खनाल को राजा को बारेमा गाएको गीत भन्दा कहाँ कम छ र ?
  शान्ति भन्ने कुरा माओवादी को शब्दकोश मा नै छैन भने । शान्ति को लागि चालिएका हरेक कदम माओवादी समर्थक हरुका लागि टाउको दु:खाइ को बिशय बन्ने त भै हाल्यो नि । सधैं हत्या हिंसा मा डुबेका र आलो रगत को मात लागेका हरु साच्चै सानो बिशएमा ठुलो क्रोध देखाउने गर्छन् । माथिका कमेन्ट हरुमा मैले तेही पाए ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • महेश

  यो गित त प्रतिबन्ध लगाएको होईन रहेछ, साच्चै प्रतिबन्ध लगाएको गित त “भन बाबुराम नयाँ नेपाल कुन चराको नाम” भन्ने हो। माईसंसारले त्यो गित अपलोड गरेर यो पोष्ट सुधार गरे कस्तो होला?????

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Ramesh Kumar

  यो गीतले बाबुराम भट्टराईको सही बखान गरेले यसले माले गोरुहरुको अन्तरमनमा द्वन्द बढाउंछ । कहांको बाबुराम भट्टराई कहांको खजांचि माकुने ! त्यसैले यो गित प्रतिबन्ध लगाइएको । वाह माले गोरुको वाक स्वतन्त्रता ! वाह माकुनेको लोकतंत्र ! सहि कुरा सुन्न सक्ने आंट समेत छैन ।

  सो गित राम्रो भिडिओमा हेर्नलाई यहां जानुस

  १. http://www.youtube.com/watch?v=fiU_nG58GJM

  २. http://www.youtube.com/watch?v=2cFwahODn7E

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • शुभश्री

  ए डाँका हो, अब गीतमा प्रतिबन्ध लगाएर तिमीहरुले के को प्रजातन्त्र भन्ने गरेको, तिमीहरु डाँका भन्ने झन प्रस्ट भयो।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • mountains

  Charesa nand Jha, supreme court ko adehsh lai loppa khuwayeko cha…

  yestai ho sathi !!! supreme court lai Charesa nand Jha le gali gareko cha !!! yo appati janak cha .

  he must be arrested and should be put in jail…because he ignored the supreme court order

  There is no reason to ban this song !!! MAKUNE and SOOD .are idiod.

  MAKUNE and SOOS are bringing huge amount of weapon to fight Maoist ..

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Hillman, Myagdi

  अब, हो र बाबुराम। होइन, हो र मा कु ने। हो र गिरीजा। हो र ओलीजी। भन्ने बोल भयेमा गीत् बज्छ होला।

  यी रष्ट्रिय धमिरा हरुले अरु गर्न त के सक्थेर, यति चाँही गरेरै देखाये। धन्य छ यो हरुवाहरुको झुण्ड लाई। गर्दै जाओ प्रगती राम्रो छ्।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Hillman, Myagdi

  हरुवाको छेरुवा चाल्

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Hillman, Myagdi

  गधाको खोपडी जस्तो बुद्दिको सोचाई

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • raju

  माधव नेपाल लाई यो गितको मर्म अनुसार चल्न सायद अप्ठेरो लाग्यो होला । किनकि यो जनताको गित हो| नयाँ नेपाल बनाउनको लागी डा. बाबुराम भट्टराई जस्ता योग्य व्यक्तीहरुको आवश्यकता छ | माकुने सरकार — मुर्दावाद, नयाँ नेपालका नविनतम विचारक का. डा. बाबुराम भट्टराइ जस्ता नेताहरु मात्र — जिन्दावाद

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • ritesh

  i think so, there is no any kind cause of band for this song.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • namaskar sabailai.yo geet ta sarai ramrochata kina makune sarkarle banned garekore? haina k nai garna khojeko yo sarkarle kamsekam yeuta lok geet ho kina madhab G?yek kura DR BABURAM pani desko name chaleko ani yeuta sahi mancheko geetma nam jodinu kina aaptti hajur lai?

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sayanu Paija

  यो गीत प्रतिबन्ध लाउनु पर्ने कारण ? सबैले खोज्दा सरकारको थुटुनो मा सबैले एक पटक नियाल्ने छन र आफ्नै आफ्नै तरिकाले बिश्लेशण गर्नेछन । जे होस यो गीतको चाही मजाले नि-शुल्क बिज्ञापन भयो । सुपरहिट हुने भयो । बजार पाउने मा ढुक्क भए हुन्छ । सरकार को भने बेईजत नै गराईदिने भयो यो गीत ले । अहिले को जमना पनि नेपालको एउटै राजमार्ग जस्तो भए पो प्रतिबन्ध लगाउन सकिन्छ । कार्यकर्ता लाई भत्ता र बियर बाडेर धाँदिङ मा चक्का जाम गराए जसरी । तर साईबरको जमना पनि प्रतिबन्ध सम्भव कहाँ छ र ???? अर्ब औ लिङकमा जोडिएको छ यो महाजाल ? बिचरा सरकार ।।।।।।।।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • kisan karki, Chicago, USA

  Dear Readers,
  The song softly speaks against the THUGS who rule the country now. If I were MADHAV KUMAR NEPAL I would have committed suicide.

  What a shame! Defeated at two places, discounted and dustbined in the history of politics by the nepali people, MAKUNE should have learned his lesson.

  Without shame and without any guilt for having caused the maoist movement even after the dawn of post-panchayet era, MAKUNE runs the show now. This is an insult to the people and their mandate.

  The song has softly tried to get that message across. Which is not bearable to this MAKUNE THUG.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sanu

  हरुवा हरु को यो परकास्ठा हो । म नेपाली हुँ भनेर गर्व गर्ने ठाउँ पनि राखेनन यि नेपाली हरुवाहरुले । देश लाई अगाडि लैजानु को साटो पछाडि धकेली रहेका छन । एक्कासौ शताब्दिमा गणतन्त्र नेपालमा यो गीतलाई प्रतिबन्ध लगाउनु एमाले सरकार नपुन्सक भएको उदाहरण हो ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • das

  This is really a nice song, i don’t think it should be banned. what the hell this government is trying to do.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • nijushrestha

  jhurr sarkar ko jhurr nirnaya haru !!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Prabhat

  Geet sarai ramro cha, lok geet le bastavmai Nepal ra Nepali ko parichaya dine kam gareko cha.

  Kina pradibandha lagaunu pareko ho? Sarkar le chitta bujhane karan khulaunu parcha.

  Kasaiko anada bhakta kasaiko andha birodha garne parampara le nai deshma rajnitik sanskritiko bikash huna sakena.

  Sabai milnu parcha, sabai neta haru geet ko baburam jasto hunu paryo.

  Prajatanra ma pratibanda lagaune prayapta karan sarkar le dinu paryo.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sagar

  India le bhanera ho ki??????uta le aadesh ko po ho ki???

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • सौरभ

  लुना नानि,

  ५ वटा कुरा भन्छु

  १. तिम्रो बाबुराम प्रचण्ड प्रतिको भक्ति सह्राहनिय छ तर अफ़शोच तिमिले सतह लाइ गहिराइको यथार्थ नमानिदियेको भये यि “बाद” रुपि शब्दजाल बाट भाषालाइ भौतिक बिकासको प्रमाण मान्न बाध्य पार्ने “नव-नौकरशाहि” हरु को अमुक अनुहार देखिसक्ने थियौ

  २. यो गित “हो र बाबुराम” पार्टिगत गित मात्र भयेको प्रस्टैछ, अबको धर्म-निरपेक्ष्य सरकारले धर्म जस्तै पार्टि-निरपेक्ष्य पनि हुनु जनताको न्युनतम अपेक्ष्या हो भन्ने कुरा भनिरहनु पर्दैन होला

  ३. अशिक्ष्या को चपेटाले ग्रस्त जनतालाइ जुन शब्द मा पनि “-बाद” लगाइ सुन्दा के के न जस्तो तर यथार्थ र भु-धरातलिय बस्तु-स्थिति को प्रतिकुल मार्ग का भाषण हरु मस्तिश्कमा छाप्ने यि कथित हिन्शामार्गि हरुलाइ हाम्रा न्याय, समानता र सहास्तित्व मा मात्र बिश्वास राख्ने युवा पिढिले समर्थन गरेको देख्दा अहिलेको क्रान्तिकारिता भनेको मानिस मात्र हैन देश को यौटा ठुलै जनशक्ति समेत कसरि बहकिदो रहेछ भन्ने उदाहरण मात्र हो भन्ने बुझिन्छ

  ४. द्वन्दात्मक भौतिकबाद मा मात्र बिश्वास गर्ने मार्क्स बाट हिन्शामा मात्र बिश्वास गर्ने माओसम्म आइपुगेको प्रचण्डबाद इश्वर र सन्स्क्रिति को पिपरित मार्गि हो ता पनि किन तिज जस्तो धार्मिक गित मा राजनिति जोड्दछ? के यो उनिहरुकै शब्द मा सामन्तबाद (प्रचण्ड कस्ता गाडि र महल मा बस्छन्, उन्का कार्यकर्ता चै कस्ता छाप्रामा कस्तो खायेर बस्छन्), नौकरशाहि (प्रचण्डका घर मा कति नोकर चाकर होलान), यथास्थितिबाद(सन्सार कहा पुगि सक्यो माओबादी हरु चै आज भन्दा दशकौ पुरानो मरिकेको राजनैतिक बिचारधारा मात्र बोक्दछन्) हैन?

  ५. आजको नेपाल को आवश्यकता राजनिति लाइ हिन्शा रहित पार्नु हो, धनि र गरिब, पुजिपति र मजदुर, नेता र जनता, पार्टि अध्यक्ष्य र कार्यकर्ता आदी को फ़ासला खतम पार्नु हो, जनता माथि धम्कि, हैकम, हत्या, चन्दा, तथा अनेकौ आतन्क लाइ स्थाइत्व दिनु भनेको सर्वसत्ता को प्रिस्ठपो्षक हुनु हो

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • केशव सापकोटा / स्पेन

  यो गीत त मैले पहिले पनि सुनेको छु । धेरै पटक। एकदम राम्रो लाग्यो। यसमा प्रतिबन्धै लगाउनु पर्ने त खासै केही छैन त। तर अरु पत्रीकामा चाहिँ यो गीत होइन “ सुन बाबुराम नयाँ नेपाल कुन चरा को नाम? ´´ लाई प्रतिबन्ध लगयको भनेर लेख्याछ त ??
  केशव सापकोटा
  बार्सेलोना , स्पेन

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Binda

  साथिहरु तीजको लायामा गाईएको यो गीतमा
  “नया नेपाल बनौन नया नेता चुनेको ”
  “नया” आशा लिएर नया नेता चुन्नु भो”
  “देशको लागित मर्नेलाई सत्ता भनेको ”
  भानिको छ अनि यस्ता शब्दले मकुनेलाई पोल्दैन त ? चुनाब हारेको मान्छेलाई यस्ता शब्द पच्दैन नि
  फेरी ” chaina संग जोड़ने रेल बनाउने योजना को कुरो गरेको छ तर मकुने को योजना छैन
  तेसैले प्रतिबन्ध लागेको होला नत्र भने अरु खास कुनै तेस्तो बिबाद गर्नु पर्ने कुरा छैन मैले देखेको

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • sachit dahal

  सबै काम छोडी पुच्छर मा हात. केहि नया र राम्रो काम गर्न नसके पनि काम देखाको जस्तो लाग्यो. काम छैन बुहारी पाडाको कुन्नी के कन्या भने जस्तो लाग्यो. माकुने सरकारको काम देखेर पनि हासो उठेर आंउंछ

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Thuldai

  The writer had one question. Why was this song banded. I think the reason will be clear once you realize the truth. yes The TRUTH. प्रतिबंद लगाएको गीतको बोल यो हो ! माओबादी सथिहरुहो त्यति आत्तिने र जे पायो त्याही आरोप नालागौनु होला सत्यता एकदिन अगाडी आई हाल्छ अनि चल पाउनु हुनेछ / बोल हो …बाबु राम नया नेपाल कुन चरको नाम / अबा एती था हा पाए पछि कसैले जिम्मेबारी लिनेंई होला हेरौं के हुन्दो रहेछ .
  Jaya नेपाल

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • ranu

  यो गीतमा रहेका हरेक सब्दहरु जनताको चाहना थियो तर बाबुराम र प्रचंड जस्ता जंगली हरुलाई येसको कुनै
  अर्थ थाहा थिएन र कतई यो गीत फेरी फेरी बझ्दा “हामी बाट पनी जनता ले राखेको चाहना येही हो र यो गर्न हामी तयार छैनौ हामी ता झन छिमेकी रास्ट्र दूत हौ“ भनेर यो गीत माँ प्रतिबन्ध लगाएको हो एमाले ले
  सबै उही बारीको मुला त हुननी हैन र र अझै पनि कमाऊ निस्ट हरु को वकालत गर्ने हरु
  हरु ले हामी जनता को भन्न छोडे हुन्छ किनकी जनताले भ्रम माँ परेर तिमिहरुको विस्वास गरेका
  थियौ तर “जून जोगी आयेपनी कान चिरेको“ अब जनता झुक्किने छैनन
  नेपाली जनता
  जय हाम्रो नेपाल “““

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • प्रतगामी सरकार,ज्ञाने कै पद पक्षउदै छ। होइन यो गीत मा यस्तो आपत्तिजनक र ब्यान्ड नै गर्नु पर्ने के छ हो मैले त केही भेटिन। सबै यथार्थ कुरा छन। अनी यो यथार्थ यो खिचडी सरकार लाई किन नपचेको होला? मेरो बिचार मा यो सबै पूर्वग्रही ढंग ले गरियको निर्णय हो। माकुने सरकार को सेन्सरसिप। हाहाहा हा हा हा। लाज मर्नु……
  aasish
  swiss

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • dg

  ल यो गितका दिन आए,अब झन हिट हुने भो।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • सञ्जीव न्यौपाने

  साथीहरु, यो कुरा पत्र पत्रिकाहरुमा आएपछि सवैमा यो गीत कस्तोहोला भन्ने कौतुहल हुन्छ र यसको विक्री बढी हुन्छ ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Balram London

  होइन यो एमाले को हरौते हरुको सरकार ले के गर्न खोजेको हँ छोरा डाँका हरु नै सरकार छन अनी के राम्रो काम गर्थे यस्तै हो छोरा हरु को सरकार – बलराम, लण्डन

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • shiva

  यो गीत मा Dr. Baburam Bhattraiको समर्थन गरेको छ र त्यसैले यो कुरा हाम्रो मकुनेको कठपुतली सरकारले सहनु सकेन र Band गर्‍यो Anyway this song is Great र यो गीत्लाई प्रतिबन्द लगएर लोकतन्त्रको अर्को उपहास गरेको छ यो सरकारले । कहिले चोर कटुवलको समर्थन गरेर नगरिक सर्बोच्ताको खिल्ली उडाउछ त कहिले गीत नै Band गरेर ज्ञानेन्द्र भन्दा पनि तानाशाहि हुन खोज्दै छ हेर्दै जौ के के गर्छ यो मकुनेको सरकारले……………………..

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Karna Dahal

  Eventually they showed their’s capability of driving the governmemnt.Don’t they get anything to develop the country and agendas which could bring the prosperity and happiness among the Nepali people except kicking out of the factable truth expressed through the song?? The song is really inspirable and hopeful for the merry future of Nepal and could be possible with the path of our humble finance minister Dr. Baburam Bhattarai who was the one and only one finanace minister in Nepal uncomparable with the other rubbish fms had before.Present government is a crowd of loosers have proven among the people and by the people because their capacity is already approved.It is only the bless of paravu, so might have got the advice to bann this song by their pravu.This is really a shameful drama governed by the evil governement.I hate this government.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • kale

  माधव नेपाल लाई यो गितको मर्म अनुसार चल्न सायद अप्ठेरो लाग्यो होला । किनकि यो जनताको गित हो । सायद भारत प्रेमि गित भएको भए हुन्थ्यो कि । यि साला मंडलेहरुको विरुद्धमा फेरी हतियार नउठाएसम्म नेपालका तमाम समस्याहरु को समाधान हुन सक्दैन । नयाँ नेपाल बनाउनको लागी डा. बाबुराम भट्टराई जस्ता योग्य व्यक्तीहरुको आवश्यकता छ । माकुने सरकार — मुर्दावाद, नयाँ नेपालका नविनतम विचारक का. डा. बाबुराम भट्टराइ जस्ता नेताहरु मात्र — जिन्दावाद ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • मोहन

  ‘हो र बाबुराम नयां नेपालमा’ लोकगीतमा प्रतिबन्धपछि गायकद्वारा आपत्ती

  काठमाडौं, साउन १० । चर्चित लोकगीत ”हो र बाबुराम नयां नेपालमा’ नेपाल टेलिभिजनले प्रतिबन्ध लगाएकोमा गायक कृष्ण देवकोटाले आपत्ती जनाएका छन् । आज रिपोर्र्टर्स क्लब नेपालमा पत्रकार सम्मेलन गरी प्रतिबन्ध लगाउने कदमलाई लोकगीतविरुद्धको अभियान भनेका छन् ।

  ‘लोकगीतप्रति जनआकर्षा बढेपछि षड्यन्त्र भएको छ,’ उक्त गीतका गायक देवकोटाले भने,’प्रतिबन्ध फुकुवा नभए सम्पर्ूण्ा लोकगायकहरु त्यसविरुद्ध उत्रनर्ुपर्छ ।’ आफ्नो गीतमा जनभावना समेटिएको भन्दै माथिको आदेशमा प्रतिबन्ध लगाइएको बताए । लोकगीत चर्चामा पुगेको र वाक स्वतन्त्रता र अभिव्यक्ति स्वतन्त्रतालाई कुल्चनेहरु सलबलाएको बताए । आफू त्यसविरुद्ध कडा रुपमा प्रस्तुत हुने बताए ।

  देवकोटाको ‘बाबुराम नयां नेपालमा कुन चराको नाम’ एल्बम निकै चर्चामा छ । ‘हो र बाबुराम नयां नेपालमा’ त्यही एल्बममा रहेको गीत हो।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • puspa

  यदि ‘बाबुराम’ सब्द कै कारनले यो गीत लाई प्रतिबंधित गरिएको हो भने ‘नेपाल’ सब्द पानी धेरै सुनिन्छ . खैर छोडू यी काइते तर्कहरु !

  बरु ‘बाबुराम’हरुले यस बाट सिक्षा लिएर गीतमा सर्जकहरु ले कल्पना गरेका कुराहरु लाई नाभुल्नुहोस. दिन अझै फ़र्कन्छन . पीर मान्नु पर्ने त केही देखिदैन. हिजो का धेरै उदहारण हरु छन . अगाडी बढ्दै जाने हो . भोली अबस्य औनेछ . सुनौलो बिहानी लिएर. जनमानस ले सायद सबै कुराहरु को लेखाजोखा गरिहल्छन नि !!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Kailash

  Sathi hau ho kura ramrari bugera matra gurnu pareni yo song lai banned gareko honena government media le chai tele cast r broadcast na garne bhane ko ho yo sunda ramro geet cha r neeke famouse pani huncha tara yak thuai tauwma alikati word huaruko prayoga ma dhagan purane parne cah. yeti sanu kurama dhere argument gurnu ramro hami jesto ko lagi suhuadane we have to think in big picture.if we argue in every small thing how we would bale to build new nepal. please……….

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Gemmi

  It’s obvious. Why would the goverment media promote some politician’s image through such pseudo-cultural presentations? Obviously this song is akin to some media presentations that highlighted the royals during the Panchayat era.

  If there are other songs that try to portray some other politicians’ image through similar clumsy means, those should be scrapped as well. These things are to be shown in the respective parties’ political programmes or conventions, not in the government television channels.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • dipak titung tamang,morang

  really,i don’t think nepal have a government.i don’t feel any government security.the bann of song make me surprised.the government who is afraid by the name of one people,it proof that their work and thinking capacity…..

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Samjhana

  The song is political. It is about one party’s doctrine. The song “Hora Baburam” therefore underscores party’s strategic objective, rather than purely entertaining the audience. Nepal is not a country of Maoist alone, it is the country where there is majority of people who do not like maoist (see election result by total votes that accounts less than 40% in favor of maoist, and 60% against it) also equally rightful to share the country’s broadcasting network. The government has not banned this song in general public domain, but has only banned in broadcasting in TVs. You can buy this song in the market and listen at your hjome. what is your problem.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • pramod khatiwada

  thikai 6 tyesto ek paksiya git bajaunu hudaina tara sunna chahane lai kina 6ekne?kadam tyati naramro hoina

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • gopal

  Baburam ko nam bata trasiyear yo sarkar le pratibandha lagayako hola? Natra kina lagawunuparu.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • gautama

  मलाई त मान पर्‍यो। दिन को दस चोटि म अब यो गीत सुन्छु। एक झोल क्यासट् किनेर साथीहरुलाई बद्छु। हेरौ त मलाई पर्तिबन्ध लगाउने कस्को बाउको तगत छ। अब यो गीत्लाई म हित हैन सुपरहित बनाउछु।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • माधव नेपाल लाई यो गितको मर्म अनुसार चल्न सायद अप्ठेरो लाग्यो होला । किनकि यो जनताको गित हो । सायद भारत प्रेमि गित भएको भए हुन्थ्यो कि । यि साला मंडलेहरुको विरुद्धमा फेरी हतियार नउठाएसम्म नेपालका तमाम समस्याहरु को समाधान हुन सक्दैन । नयाँ नेपाल बनाउनको लागी डा. बाबुराम भट्टराई जस्ता योग्य व्यक्तीहरुको आवश्यकता छ । माकुने सरकार — मुर्दावाद, नयाँ नेपालका नविनतम विचारक का. डा. बाबुराम भट्टराइ जस्ता नेताहरु मात्र — जिन्दावाद ।
  — गणेशलाला श्रेष्ठ,
  जिएसी कं ,
  दोहा —कतार ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • एउटा समसामयिक लोकपृर्यगीत, जसमा नयाँ नेपालमा समावेश गर्नु पर्ने आधारभुत कुराहरुलाई समेटिएकोछ । त्यो गितलाई प्रतिवन्ध लगाउनु भनेको देशमा — हामि बिकास तथा शान्ती चाहदैनौ — भन्न खोज्नु नै हो । किनकि माकुने सरकार त जनताले तिरस्कार गरेकाहरुको सरकार न हो । यो सरकारले प्रतिवन्ध लगाउन बाहेक के काम नै गर्न सक्छ र ? किनकि हाल जाजरकोटमा झाडापखालाले विकराल रुपलिदा नै सरकारले आफ्नो असलीरुप देखाईसकेको छ ।
  — लोकेन्द्र वुढाथोकी
  दोहा—कतार ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Alok

  yetiramo geet pani pratibhanda bhayecha, hora ma ku ne naya nepal ma?

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • bhim dhaulakote

  सायद बाबुराम को नाम बाट तर्सियेका होलान . बैरागिकान्छा

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • amar bhat

  Ke garnu Baburam prati janatako tetro aash hudahudai pani baburam pani uhi kan chireko jogi bane. Khai k bhanu aba kun netalai janatko neta bhanne ma ta niras nai bhaye. Nepalma janatako neta ko hola ra? khali sabai ki pariwarko neta ki ta dalko neta. Khai maoistle pani kehi garna sakena. Morning shows the bhanchhan. Morning nai bitulo bho comredharuko ta.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • prem timilsina

  मलाई पनी यो गीत लई प्रतिबंदा लगौने पर्ने कारन था भयेन

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Dhital Bishnu

  मुखले लोकतन्त्र व्यबहारले निरङ्कुस् चोरहरु हरुवा भ्रस्टचारका माकुके-गिरिजा-सूद सरकारको एस्तो वाहियात निर्णयको विरोध…………………

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Its a proof and example, if sb do for country selflessly, he/she will be renowned automatically. I guess Baburam ministry is not comparable with any minister till now but one doubt I still feel is,
  what makes him stop to spent money to development work even there is large surplus of budget, suppose if he invested stock budget money 5,00,00,00,000 (5,00,00,00,000/12/15000=28000 approx), he can create 28,000 jobs for todays unemployed (who have no where to go either eat the food with family cry or listen scold like dog or involve in crime) with 15000 salary and can construct add approx 20% more irrigation canal or road. Where is his technical brain and why don’t they think about the unemployed and development work.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Birsingh

  युद्धमा जाने रिहर्सल। पार्टी पनि प्रतिबन्धित हुनसक्छन। जे पनि हुनसक्छ नयाँ नेपालमा।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • badaba

  मिलनको भनाईमा धेरै दम छ। शीलाले यति धेरै रिसाउनु आवश्यक थिएन। कोहि नेता विशेषको नाम, प्रसंग वा प्रशंसासंग जोडिएको गीत राष्ट्रिय संचार माध्यममा बजाउनु पनि त भएन नि। अन्यथा “लौ भन दाजु के के छ त्यो तिम्रो रातो झोलामा, राजा र रानीको तस्वीर छ यो मेरो रातो झोलामा” भनेर गाए जस्तै अथवा “चौतारीमा राजा भेटियो, चौतारीमा रानी भेटियो” बोलको गीत गाए जस्तै हुँदैन र? बाबुराम भट्टराईको बारेमा त्यस्तो गीत राष्ट्रिय संचार माध्यममा बजाउने बेला आइसकेको छैन।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Pakrisa

  I don’t see any point to banned this song. Interesting song, I enjoyed listening it. Chunaba hareka harule desh hakda esatai huncha. The main point of this song is baburam is the only one leader in nepal who can meet people’s needs if he will get chance to drive this country. He is doing politics just for public good not for himself as other leaders. He does not need to be politician to make money.The knowledge he has is enough for it. Let him to drive our country is the main message of this song.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • देवराज जोशी, कैलाली

  पंचायत कालमा फर्किएको आभाष गराए एमाले ले !

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • benup

  ajha k k band huncha herdai janus!!!!!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • anjin chhetri, lamjung

  यस्तो राम्रो गीत किन प्रतिबन्द लगा’को होला ?
  मलाई पटकै मन परेन यो सरकार को निर्णय ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Rajan

  Of course, it highlights Maoists and overshadowed other political parties. Song is really inspiring. I suppose Maoist will bring this songs when they will have their government.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • मुखले लोकतन्त्र व्यबहारले निरङ्कुस् चोरहरु हरुवा भ्रस्टचारका king हरु भएको नालायक माकुने सरकारले गर्ने नै यस्तै हो !थाहा छैन साथीहरु !

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • psubedi

  Sudle vaneko hola ni ban garnu vanera…. ki charesananda le nepali bujhena ra ban gareko ho… aba yo geet nabajayera CHOLI K PICHHE KYA vanne bajaye hunchha…

  Sachai kathaputali nai ho ki kya yo sarkar???

  psubedi

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Milan

  Yo ta thikai lagyo, kinaki yo geet ma sayed Dr Baburam Bhattarai lai sanketik rup ma prastut gariyeko chha naya nepal bhandai.Geet ramro chha tara pani rastriya sanchar madhyam bata ho ra Baburam bhandai geet bajauda teti ramro hudaina.Negatively sochnelai yo geet dondako masala banna pani sakchha.Arko tira,Naya Nepal ma dherai change hunchha bhanera janatale aasha gareka chhan bhanne yo geet ko saramsa ho but k garnu Baburam haruko sarkarle nai kehi garena !tesaile yo geet bajayera baburam haru ko kina khedo garnu? Sarkarle yo geet lai partibandha lagayera thikai garyo,Baburam ,Prachanda ra Maoists haru ko ijjat jogaidiyo.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • साँघुरो सोचाइ…

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sheela

  पन्चायेती काल-खण्डमा पनि येस्तई हुन्थ्यो. / एउटा सकारात्मक कुरा: पंचायत नभोगेका युबा पुस्तालाई एसले पन्चायेती ब्यबस्था कस्तो थियो भनेर आफै थाहा पाउने स्थिति गरिदियो, धन्य माकुने-गिरिजा सरकार!!!!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • I didnot see any offensive words in this song, though it’s fun to listen it’s intresting.
  Thanks Umesha jee for share.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Mohan

  sathi haru mysansar ma nepali ma comment kasari lekhna sakinchha please bataidinu hola.

  jaya nepal

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • shyam pandey

  Yo loktantri sarkarko naya kaam ho. kina yeso gareko vane kehi nayapanko avas people lai deu vanera…

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • shyam

  Aba kehi neya garna khojeko holane.Aru sabai kam pahilako sarkarle garechha matra teti baki thiyo ne ta…

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sheela

  मिलन जी तपैको पूरा नाम Milan झा अथवा Milan Sood हो ? किनभने नेपाली गीतलाइ प्रतिबंदा लागौदा खुसी हुनुभो! चरेसानान्दा झा ले हिन्दीमा सफत खादा त खुसी हुनु भो होला नि…!!!

  नत्रभने भने् किन माकुके-गिरिजा-सूद सरकारको एस्तो वाहियात निर्णयको अँधा समर्थन ??

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Suman bajracharya

  Milanji,
  Don’t forget Dr. Baburam Bhattarai is the one and only Finance Minister of Nepal who did what he promised in his budget announcement.
  How can you say Maoists could do nothing? Have some research/study and then only write comments.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Rajan

  Milan, you are not clear what you are saying! Read your comments once again… I can just laugh at it.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Milan

  Sheela ji,Tapaile sodhihalnu bho mero pura name Milan Aryal ho.Geetlai partibandha lagauda khusi bhayeko chhaina but tyo nirnaya thikai lageko chha matra bhaneko kya.Harek kurako samarthan or birodh garda or aafno tarka rakhda Sheela ji lai nai sodhera matra garnu parne ho ra ? hajurle bhane jastai garnu parchha bhanne ta chhaina ni.Harek kura ko samadhan hunchha,charesananda ko hindi sapath ko pani upachar adalatle gardai chha.Tapai baru dherai andho bannubhayeko jasto lagyo.Nikai Nepali bhasapremi hunuhudo rahechha,maile roman English ma comment lekhe,tapailai ris uthchha hola,narisaunus hai.Tapai Prachanda-Yechuri-Sood sarkar ko anhdabhakta bhaye jasto kamtima ma chahi makune-girija-sood haruko bhakta hoina.Ramro lai ramro naramro lai naramro.But mero dristikon tapailai pani sahi lagnu parchha bhanne chhaina hai.Sheela ji,maile ta yo geet pohor sal nai suneko ho,geet ramro chha,tesma dui mat chhaina ra geet gaune kalakarko tyo Right pani ho.Tara radio bata bajauda thik ki bethik,kamtima 3 times geet sunnus ra decide garnus hai ta,tapaiko swochha mulyankan kasto hune rahechha?Political chasma ekchhin nikalera mulyankan garidinus hai.see you.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • sundarno1

  hamro purano yeuta rastiya git chha
  PANCHAI HO YO DESH BANAIDEU bhanne
  tyeskai remix ho yo git.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • देवराज जोशी, कैलाली

  नेपालीमा लेख्न सजिलो छ.
  यस वेब पेज को बाँया पट्टिको column मा “रोमनबाट यूनीकोड” भन्ने लिंक लाइ right click गर्नुस र ‘open link in new tab’ click गर्नुस. तपाइले Google को यूनीकोड translation window पाउनु हुनेछ. यस्मा आफ्नो कमेन्ट compose गर्नुस अनि copy गरेर mysansar को कमेन्ट box मा paste गरी दिनुस.
  तपाइले रोमन नेपाली मा टाइप गर्नु पर्नेछ. जस्तै “मेरो नाम प्रदीप हो” लेख्नु पर्यो भने ” mero naam pradeep ho ” टाइप गर्नुस. टाइप गर्दा तपाइले चाहेको शब्द लेखिएन भने त्यस शब्द लाइ click गर्नु भयो भने शब्द हरुको लिस्ट देखाउने छ त्यस मद्धे एउटा छान्न वा edit मा click गरी सच्याउन सक्नु हुनेछ.

  Enjoy nepali writing.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • mahesh

  यो कठपुतली सरकार लाइ जती थूके पनी कम हुन्छ. मैले प्रतिबन्ध लगाइएको गीत कस्तो रहेछ भनेर सुने. तेस्मा त जनता ले लोकतंत्र प्रति को आफ्नो बुझाई सोधेको र बाबुराम ले सैदान्तिक रूप माँ (जात भात नहुने, स्वाभिमानी हुनु पर्ने, जनता ले अन्याय माँ नपर्ने) आदि जबाफ माँ दिईयो. भन ये सूद का पालतू कुकुर एमाले कांग्रेस, यी मध्य कुन बुदा माँ तिमी हरु लाइ चित्त बुझेन? कुन कुरा प्रचार गर्न नहुने हो?. कटुवाल र सूद को पालतू कुकुर हरु को यो बुख्याचा सरकार जन आन्दोलन को बलिदानी भावना, र स्मरण सबै नामेट गर्न चाहन्छ. ” जनता मरेर ल्याएको नया नेपाल माँ सानो र ठुलो कोही नहुने” भनिएको छ. भन एमाले कांग्रेस का लठैत हो तेस्मा के को आपती? येदी बाबुराम भनेको पात्र डॉ बाबुराम लाइ भनिएको हो जस्तो लाग्दछ भने नेपाली कांग्रेस को रुपन्देही को नेता बाबुराम पुन(राना?) लाइ भनेको हो भनेर चित्त बुझाए हुदेन र? की जनता ले आस्था को धरोहर को रूप माँ बुझेको बाबुराम जस्ता अरु बाबुराम हरु आफ्नो पार्टी माँ बनाउन सकिदेन? हून त तिम्रा पार्टी केपी ओली, बिद्या भंडारी(ओली), माकुने, प्रदीपे, खुमे, गोविंदे, सुजाता ले भरिएका छन. आस्था र निति को आधार माँ यो बुख्याचा सरकार ले pramot गर्ने गीत हरु :
  तू चीज बढ़ी हे, मस्ती मस्ती,
  हाय सेक्सी, हेल्लो सेक्सी, क्यों बोले
  छोरी भन्दा आमा तरुनी, लिपस्टिक पाउडर ले
  उनको छोरी तरुनी, हामी लाइ केको दोष

  हुनेछन. एस्ता गीत ले बिद्या र केपी ओली, बले केसी र
  इंदिरा थापा, सुजाता र अर्जुन जोशी, केही महीना अगाडी मात्रै बेश्यालय माँ समातिएको श्री कृष्ण यादव र बेश्या को प्रेम अंकुरण माँ सहयोग पुर्याय्छ र “लोक तांत्रिक सहमति” लाइ सहयोग पुर्याएर संबिधान बन्दछ समय माँ नै.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • kamal

  debraj sir namaskar hajur le nepali ma coment lekhane tarika sikai dinu bhako ma bhanyabad tara yaha chaina ta column ma roman bata yunicode bhanne link chaina ta kasari ho malai ta thaha bhayana ra pani ma try garne chhu ok thank you bye

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • mahesh

  मधु जी
  एक पहाड़ को टुप्पो बात अर्को पहाड़ को टुप्पोमाँ जान पहिला ओरालो झरेर, अनि उकालो चध्नु पर्छ. अर्थात दुई क्रिया(ओरालो झरने र उकालो चढ़ने) काम गरे पछि मात्र लक्ष माँ पुग्न सकिन्छ. बाबुराम लक्ष्य मध्य राजस्व जम्मा गर्ने र खर्च गर्ने माँ एउटा मात्रै काम गर्न भ्याएयो. त्यों भनेको ९ महीना माँ त्यों पनी कांग्रेस ले बजेट ल्याउने समय सम्म सत्ता नै छादेन . बाबुराम को भनाई माँ नै नौ महीना माँ ५०% मात्रै काम माँ उनी संतुस्ट छान(राजस्व .जम्मा गर्ने) बाजेट बिनियोजित गर्ने क्रम माँ उनले दिन दिनै अरु मंत्रालय लाइ कार्यक्रम लिएर आउन भनेको तपाई ले सुन्नु भयेन ? खर्च हुन नसक्ने सबै भन्दा ठुलो अड़चन हो स्थानीय निकाय को गठान हुन नसकेर, प्रक्रियागत रूप ले बजेट को निकासा हुन नसकेको. सबै भन्दा धेरै आयोजन people participation program अर्न्तगत स्थानीय निकाय मार्फत हुने गरेका छन. स्थानीय निकाय गठान गर्न सबै भन्दा बाधा अड़चन पुर्याउने तत्कालीन स्थानीय बिकास मंत्री रामचंद्र झा र नेपाली कांग्रेस हो भन्ने माँ ता कुनै भ्रम बाकी छैन.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • NuringmaniBinodd

  http://www.unicodenepali.com/v3/
  कमल जि
  यो लिन्कमा जानुस् र मदन पुरस्कार पुस्तकालयबाट बनाएको नेपाली कन्भर्टरमा रोमनमा टाईप गरी आफ्नो भाषामा लेख्नु को आनन्द लिनुस् /

  नुरिङ्ग मणी विनोद
  धरान

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Roman

  अब सेंसोर्शिप सुरु भो, ज्ञानेन्द्रले जस्तै

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Gopal Sydney

  खै, मैले पनि यो गितधेरैपल्ट सुनेको छु। म लाई त धेरै रमाईलो पो लागेको थियो त, जातभात बिहिन, गरिबी बिहिन, सबैलाई समान हक अधिकार, जनताको बलिदानीको कदर आदि ईत्यादी कुराहरू भन्दा केही नयां कुरा त येस्मा छैन जस्तो लाग्छ। अनि येति सानो कुरामा येति ठुलो आपत्ति किन?? यसैपनि तीज भनेको त आईमाईहरूले सहनु परेको घरयासी दु:ख, पिडाहरू साँगतिक रूपमा ब्यक्त गरिने चाडनै हो नी, अनि येहां त सारा देसकै पिडाको चर्चा गरियको छ, यसमा यत्तिठुलो आपत्ति किन?

  खै एमाले काँग्रेस लाई साँडेसाती अडैया लागेको जस्तो छ है। जस्तो कि ज्ञानेन्द्रलाई लागेको थियो,जस्ले उनको सत्तानै समाप्त बनाई छोडेको थियो।
  खाली बाबुरामको नामदेखी पुर्बाग्रही भयरयस्तो निर्णय भएको हो भने यो सरकारको आयुधेरै छैन भन्नेकुरा भुझे हुन्छ किनभने, नेपाल देशभरिकै नेताहरूमा बाबुराम जस्तो नेता कोही देखियका छैनन अहिलेसम्म। राजनैतिक पुर्बाग्रह नराखी पबित्र आत्माले भन्नेहो भने पनि बाबुराम जस्तो नेता त्यो पनि अर्थमन्त्रीको रुपमा पाउनु भनेको नेपालीको मात्रै हैन देशकै लागि गर्वको कुरा थियो र भविष्यमा पनि हुनेछ।

  चोरैचोर जम्मा भएको ठाउँमा एकजना ईमान्दारको के कदर हुनु, माओबादीकै अरू नेताहरूको कुरा छोडौ,(अरू पार्टीका डाँकाहरू त नामलिन लाएक पनि छैनन्)बाबुराम जस्तै नेता हुनेहो देसमा भने यो गीतमा परिकल्पना गरियको नयाँ नेपाल अबष्यै सँभब छ यो कुरा मान्न मलाई गार्‍यो छैन र कसैलाई पनि एदि कुनै पार्टीको अन्धो समर्थक वा केही नाजायज लाभाँश लियेको छैन भने यो कुरा मान्न अप्ठ्यारो हुने छैन। हुन त नेपालमा राजनिती गर्ने देस्को सेवा को लागी हैन कि आफ्नै खल्ती भर्नहो भन्नेकुरा सबैलाई थाहै छ।

  जनताहो यदि देस्को बिकास चाहन्छौभने, बाबुराम लाई गाली नगर, यो त्त्यही बाबुराम हो जो आफ्नो स्वार्थको लागी कहिलै बिकेन बरू आफ्नो ज्ञानको सँपुर्ण हिस्सा नि:स्वार्थ रुपमा देस्को लागी लगाईरहेछ। कमसेकम राम्राको त कदर गर्नु पर्छ है।
  कस्ता पापीहरूको हातमा सत्ता परेछ त बाबुराम??
  उल्टो गंगा बग्दैछ मनरूपा नयाँ नेपालमा।।।।।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sonam Pinasha, USA

  एमाले प्रतिकृयावादी कित्तामा गएको यो प्रमाण हो। “हो र बाबुराम नयाँ नेपालमा” गीतले द्वन्द्व चर्काउने नभै नेपालको राजनीतिक यथार्थलाई प्रस्तुत गरेको छ। “बाबुराम” जनश्रुती र जनगीतमा पर्नु पर्ने ब्यक्ति हो। त्यसै जे बि टुहुरे मावादीमा छिरेका होइनन् रहेछन्। उसो भए माले-एमाले कालमा रचिएका जनताका गीतहरु सबैले द्वंद्व चर्काउँछ। तिनलाई पनि प्रतिबन्ध गरेर रातोदिन बजाओ- ” कान्छीलाई घुमाउने काठमाडौँ शहर”,,,, नाथे गीतमा रिस गर्नेले सहकार्य त नापियो!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • sundarno1

  yo ganalai band garnubhanda counter gana banayeko bhaye bes huntyo. YESTO KHALE
  HO RA MAKUNE HARUWA HARUKO NEPALMA bhaner

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • dev

  k ho haruwa p m bhayara pani auta geet ko bol sunna sakenau makune.timilai tha chaina tito satya huncha.that is papular fo nepali.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • upendra

  नेपालीमाँ एस्तो नाटक भाई रहन्छ .

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • NuringmaniBinodd

  हैन उमेश जि गलत समाचार भयो यो त
  राज जि ले भन्नु भएको “बाबुराम नयाँ नेपाल कुन चराको नाम” मा चाँही प्रतीबन्ध लागेको हो/

  नुरिङ्ग मणी विनोद
  धरान

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Luna

  शूदहरुको कठ्पुतली एमाले सरकारले प्रतिबन्ध लगाएको ‘ हो र बाबुराम नयाँ नेपाल मा ‘ सररर भिडियो मा हेरे । शब्दहरुमा डुबे । गीत मार्फत जनचेतना जगाउने काम भएको छ । यती हो कि जनताहरुको नेता बाबुराम को नाम पनि गीत सगै हाइलाइट गरिएको छ । उसो त ‘ बाबुराम – प्रचन्ड ‘ नेपाल का लोकतन्त्रप्रेमी जनताको घरका भित्ता भित्तामा गुन्जिएको नाम हो । सदियौ देखी थिचोमिचो सहेर बडे बडे ढुङ्गा-चट्टान को चाप मा परेका हरु ले मुन्टो सोझ्याउदै बल्ल पलाउन लागेका पालुबा हरु को मुटु भरी लेखिएको नाम हो ।
  यस्ता नेताहरुको नाम हाइलाइट गरिनु को कारण नै यो गीतलाई प्रतिबन्ध लगायो एमाले सरकार ले !!!!
  कती सम्मको अदुरदर्शी हो एमाले सरकार !
  यसरी प्रतिबन्ध लगाइदा लोकतन्त्र आए पछी का जनताहरु चुप लागेर बस्छन भन्ने सोच्नु कती सम्मको अदुरदर्शिता !!!!!!
  अब अहिले आएर यो जनतालाई चेतना जगाउने यो गीत प्रतिबन्ध गराएको सम्बन्धमा प्रेश बिज्ञप्ती हुँदा झन गीतले महत्ब पायो । त्यती मात्रै होइन कि जनाटकओ – जनताको सहानूभुती पनि माबोबादिले पाउने नै भयो झन ।
  अर्काको ईशारामा चल्ने हरुको त बिबेक हुँदा हुँदै पनि बिबेक नै गुम्दो रहेछ !
  एमालेका नेताहरु बिबेकशिल छन तर कठ्पुतली हुनु को कारण बिबेकहिन हुँदै गईरहेका छन ———

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • kacho karkalo

  प्रजातान्त्रका मसीहाहरुले गणतंत्र नेपालमा गरेको अत्यन्तै प्रजातांत्रिक निर्णय हो यो | यो भन्दा ठुलो निर्णय गर्नु के नै पो बाकी थियो र बर्तमान सरकारको लागी | हुदा हुदा गीत नै बैरी भएछ सरकारलाई | भबिश्यमा यो भन्दा उच्चकोटिको अन्य प्रजातांत्रिक निर्णय समयाक्रमसंगै आउने छ जसको गृह कार्य हुदै गरेको जनाऊ माकुने,ओली,गिरिजागणको अभिब्यक्तिले दिएकोछ |

  धन्यबाद ||||||||||||

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • krishna gopal shrestha

  प्रिय मित्र हरु,
  नमस्कार ! ! !

  नुरुङ्ग्मणी जी को बिस्लेशन अनुसार कुन गीत लाई प्रतिबन्ध लगाइयको हो तेस्को निर्णय माइ संसार मा आयी सकेको छैन र अर्को कुरा नेपाल सरकार ले नेपाल भर मा नै बजाउन नपाईने भनेर प्रतिबन्ध लगायको पनि होइन। प्रतिबन्ध लगाइयको गीत लाई सरकारी संचार माध्यम मा मात्रै प्रतिबन्ध लगाइयको हो। सरकारी संचार माध्यम भनेको सबै जनता लाई पच्न सक्ने खाल को बिषय लाई प्रसारण गर्ने भन्ने हेतु ले हुन सक्छ तेस्को उदाहरण स्वोरुप ‘मन्दिर मा बसेर पिंये मसान मा लडेर पिंये’ नारायण गोपाल, ‘आउने भय आउ कान्छी न आउने भय कण्डैसित’ कुमार बस्नेत, ‘ तिम्रो टाढा को म्वाइ पुगेन मलाई बरु आइ मलाई सताउने गर’ इन्दिरा श्रेष्ठ, जस्ता गीत हरु का साथ साथै ‘कान्छी’ शब्द भयका कुमार बस्नेत का गीत हरु २०५१ साल को ए मा ले को सरकार ले तथा ‘पोडे हुंला चमार हुंला’ शब्द भयका गीत हरु पनि प्रतिबन्ध गरेको सुनिन मा आयको थियो तेस्ताइ ‘तं त सार्है बिग्रिस नि बद्री ‘ भन्ने चलचित्र प्रदर्शनी मा ‘बद्री’ नाम भयका हरु ले अबरोध गरेका समाचार हरु पनि सुनेकै हो।
  प्रचलित भयो वा भयन, कस्को हित मा छ भन्दा पनि यदी देश को हित मा पर्छ भने सरकारी संचार माध्यम ले प्रतिबन्ध लगायको मा सरकार को समर्थन जनाउनु पर्ने हुन्छ जस्तो आज भन्दा ३० बर्ष अगाडि देखी नेपाल लाई सब भन्दा बढी राजश्वो बुझाउने जनकपुर चुरोट कारखाना ( त्यो बेला लग भाग वार्षिक ३३ करोड तिर्दथ्यो) बाट उत्पादन भयका बस्तु को रेडियो नेपाल तथा नेपाल टेलिविजन मा प्रचार प्रसार मा पूर्ण प्रतिबन्ध लगाइयको थियो।
  यदी बिबाद कै रुप मा हेर्ने हो वा बिपक्षी कै या बिरोध कै लागि बिरोध गर्ने हो भने बाबु राम का लागी त्यो गीत पटक्कै सुहाउंदैन किन भने बाबु राम कि श्रीमती हिसिला ले एक थर ले नपुगी दुई थर लेखेर ‘हिसिला यमी भट्टराई’ र छोरी को पनि ‘मानषी यमी भट्टराई’ लेखेका छन। के त्यो गीत सर्ब साधारण नेपाली हरु का लागि मात्रै हो? उनी हरु आफु ले त्यो गीत को मर्म बुझ्नु पर्दैन?
  धन्यवाद
  जय नेपाल
  कृष्ण गोपाल श्रेष्ठ

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • kacho karkalo

  सरकार नियन्त्रित सरकारी संचार माध्यमहरुमा कुन अवस्थामा कस्ता किसिमका सामाग्रीहरु प्रसारण गर्ने वा नगर्ने भन्ने बिषयका बारेमा बुझ्नु जरुरी छ | मानबिय स्वास्थ्यमा प्रतक्ष हानी पु-याउने वा समाज र देशमा शान्ती सुरक्षा खलबल्याउने,आपसी सदभाव बिथोल्ने किसिमको कुनै छनक देखिएमा मुनासिव कारण सहित रोक्नु गलत होइन | तर गीतले अर्को पक्षलाई प्रस्रय दियो वा तेसले लोकप्रियता पायो भन्ने अभिप्रायले जनपाच्य शब्दहरुको संयोजनले तयार गरिएको ब्यङ्यात्मक धाराको मनोरन्जनात्मक ढंगले प्रस्तुत गरिएको गितमाथि हठाथ प्रस्तुत हुनु निस्चय पनि निन्दनिय कार्य हो | प्रस्तुत गितले बर्तमान सरकारलाई वा भनौ हाम्रो समाजलाई के कसरी र कती कारणले हानी पु-याउछ तेस्को बिस्त्रित जानकारी दिन सक्नु प-यो | हैन भने कपोलकल्पित आधारहरु तेर्स्याएर पूर्वग्रही हुँदै आफ्नो हात जगन्नाथ गर्ने हो भने त्यसको परिमाण बर्तमान सरकार र तिनका मतियारहरुका लागि सहज हुँदैनन | जो स्वतन्त्रताको सुगा रटान दिन्छ उस्ले त्यो बुझ्नु पर्‍यो कि स्वतन्त्रता भनेको उस्को खल्तिको जिनिस हैन जो मन लाग्दा दिने र मन नलाग्द नदिने | अरुलाई अधिनाकबादको पगरी गुथाउन तम्सिनेहरुले आफु कुन धरातमा उभिएको छु भन्ने नहेर्ने हो भने यस्ता घट्नाले दिनानुदिन मौका पाउने छन | जो उनिहरुकै लागि हितकर छैन |

  धन्यवाद ||||||

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • prakash Tuladhar,New York

  कृष्ण गोपाल जी, तपाईंको दृष्‍टिकोन हेर्दा पुरै communist बिरोध ka lagi matra lagchha.Tara yesh geet ka lagi Uml lai Birodh gariyeko Dekhiyena.Tapai ko congress & sud ko Ishaara ma chalne Government Bhayeko Le Ho Ki?
  KRISHNA GOPAL SHRESTHA Bhanne UML ko Kirtipur ma Basne Neta Wa Pahile Ka Parliment Member lai Matra Chinchu.
  Tapai congress ko Krishna Gopal sunera Anautho lagirachha.Pls. Tapai ko Rajnitik pristhabhumi Hami lai padhna Absar Milcha ? Bhabisyema Tapai sangai Basera Aafno Dharana Aadan Pradan Garne Dhoko Chha.
  Anyetha Tapai Sud,Dhamala,Girija ka Nakavdhari Prabakta ko lina Baadhye Hunechha.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • krishna gopal shrestha

  आदरणिय प्रकाश जी,
  नमस्कार ! ! !

  प्रतिकृया र जिज्ञासा का लागि धन्यवाद।
  सर्बप्रथम मेरो बिषयमा जिज्ञासा राख्नु भयको मा हार्दिक आभार प्रकट गर्दछु।
  म तिनी ए मा ले का पूर्व सांसद होइन भन्ने जानकारी गराउन चाहन्छु।
  मैले लेखेका प्राय सम्पूर्ण लेख हरु कम्युनिष्ट का बिपक्ष मा लेखियका हुन यो म आँफै स्विकार्दछु तर पनि म कसैको अन्धो भक्त भयी समर्थन पनि गर्न सक्दिन न अन्धो बिरोध गर्दछु। मेरो प्रयास यत्ती मात्र हो कि अराजकता फैलिन सक्ने खाल का लेख लेख्ने महांनुभाव हरु लाई रोक्ने कोशीस सम्म गरेको हुँ। मैले आज सम्म गिरिजा मन्डली को कुनै समर्थन गरेको पनि छैन र नेपाल को इतिहांस मा स्वोर्णाक्षर ले लेखियका कुरा हरु लाई मात्र बेक्त गर्न खोजेको हुँ म आफु लाई बढी जान्ने सुन्ने वा अरु लाई अनपढ भन्न रुचाउंदिन। सभ्य तरिका ले लेख लेख्ने साथी हरु सङ्ग टेबल मा बसेर नै छल फल गर्न पाय अझ रमाइलो हुने थियो तेस्का लागि म सदा सर्बदा तय्यार छु।
  एक ले अर्को लाई आरोप प्रत्यारोप गर्ने चलन नेपाल मा बढ्दो छ हुन त मैले लेख्दा स्वोत: कम्युनिष्ट बिरोधी हुन जान्छ तर पनि यो सत्य हो कि कम्युनिष्ट हरु को गाली गलौज को राजनीति कै कारण आज देश को यो हालत भयको छ एद्देपी कांग्रेसी हरु ले अन्तरराष्ट्रिय रूप मा नै देखिने गरी कम्युनिष्ट हरु ले झैं गाली गरेको शायदै भेट्टियला। नेपाल का राजनीतिज्ञ देखी बिदेशी कुट्नितिज्ञ सम्म लाई मान मर्यादा को ख्याल नगरि गाली गरेर कु-राजनीति गर्नु कम्युनिष्ट हरु को दिन चर्या भयको छ। हुन त दिएशी कुट्नितिज्ञ हरु आफ्नो स्थान मा बस्नु अती जरूरी छ तेसो भन्दै मा अरुको लाश बनाएर बोकेर हिंड्नु कुन सभ्यता हो कम्युनिष्ट हरुको?
  आफ्नो अनुकुल निर्णय नभय अदालत को समेत् मान हानी गर्ने चलन चली सकेको छ नेपाल मा, बन्द, हड्ताल, चक्काजाम , आग्लागी, अनुशासनहिनता, तोड फोड र अराजकता फैलाउने दुस्-कार्य को दोस्रो नाम कम्युनिष्ट भयी सकेको छ। संसदिय बेबस्था हुने देश हरु मा सरकार परिवर्तन भन्ने कुरा केही हैन , निर्धारित समयमा जनताले, जनता द्वारा जनता कै लागि सरकार चुन्ने अबसर जनमत ले दिने हो। निर्वाचन मा जय पराजय ठुलो कुरा हैन। तर पनि नेपाल का कम्युनिष्ट हरु ‘ सत्ता नछोड ए मा ले ज्यान दिन तय्यार छौं’ र ‘सन्सद नै कब्जा गर्ने’ खाल का बक्तव्य दिनु कुनैपनी प्रजातान्त्रिक सिद्दान्त भयका राजनीतिक पार्टी लाई सुहाउने कुरा होइन।
  अब prakash जी आँफै भन्नुस् म कुन धरातल को बेक्ती हुं?
  धन्यबाद
  जय नेपाल
  कृष्ण गोपाल श्रेष्ठ

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Hei gopal! Sherestha was developed by Jeypu but some Jeypu knows much more better then you, so I think you better think before you write comment OK…..

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • upendra

  percent ko kura garnee ho bhane election pani tesi aanusar hunu parcha natra number ko aadhar ma seet ko aadhar ma kasari huncha ta. aafulai sulto paree dheri seet leyera aune ulto pare percent bhane bhaigo ni . us ma total population ko 30 percent le election ma bhag liye bhane

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sheela

  Samjhana jee:
  I found you very good in election statistics, could you dare to tell us the % of Nepali Congress and UML together or seperately…….

  Waiting for your response….

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • सञ्जीव न्यौपाने

  कुनै पनि पाटीले आफ्ना विरोधीको हितको लागि काम गर्दैनन् मिलनजी । यदि सवैले आफूलाइ भन्दा प्रतिपक्षलाइ हेर्दै काम गर्ने हो भने त यो देशको स्थिति यस्तो हुन्थ्यो र ? तपाइ आफै एकचोटी विचार गर्ने हो कि ?

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • यो देशमा बिकास ल्याउन तिमीलाई धालेको
  यही नेताले गर्दा झन देसै बिग्रियको
  हेर ज्ञेनेन्द्र तिमी भयनी
  हामीले बीकश पायनौ तिमी गयनी

  मैले यस्तो बोलको गीत प्रकासन माँ लायुना लागेको छू यो नेपाल टेलीविजन ले प्रतिबंदा गरला की नगरला?
  यो गीत राजतन्त्र को हित माँ भय जस्तो लग्छा .
  तर रेअलिती (बस्ताबिकता) ता हो नि हैन ?
  सुझाब को आपिक्छा राखेको छू
  यदि बाबुराम को गीत लाई प्रति बंद ठीक हो भने माँ यो गीत निकलने छैना
  माई ता यस्ता गीता सरकारी मीडिया माँ नाबजेको नई राम्रो लग्छा

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • गोपालजीको कुरामा म सहमत छु। मैले पनि कुनै आपत्ति देखिन। अनी अर्को कुरा म माओवादी पनि होइन किन भने म माओवादी जस्तै बन्दुक लिएर हिंड्न सक्दिन। तर बाबु राम मलाई मन पर्छ। मैले सुनेको – कहिलै दोश्रा नहुनेलाई प्रचन्डले दोश्रा बनाए। यी प्रचन्ड कस्ता हुन खासै थाहा छैन मलाई। यस् गीतमा घरी घरी बाबु रामलाई प्रश्न सोधेको रहेछ। माओ कम्युनिस्ट्को बारेमा प्रचन्डलाई नसोधी बाबुरामलाई सोधेको हुनाले प्रचन्डलाई नै आपती हुनसक्छ ,होइन भने कस्ले आपत्ति जनाएको छ ?

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • krishna gopal shrestha

  आदरणिय सौरभ जी,
  नमस्कार ! ! !
  माइ संसार मा तपाईं लाई पहिलो पटक देख्दा अत्यन्तै खुशी लाग्यो साथै नेपाल प्रती देखाउनु पर्ने सदभावना को लेख ले माइ संसार को गरिमा अरु बढेको छ। यो ब्लग मा कस्ले के लेखे भन्दा पनि कुन नियत ले लेखे भन्ने बुझ्नु जरूरी छ एद्देपी हामी सबै सङ्ग हाम्रो मौलिक अधिकार सुरक्षित छ।
  मलाई थाहा भयका र नेपाल मा प्रतिबन्धित भयो भन्ने समाचार मा पढेका केही गीत हरु को उदाहरण प्रस्तुत गरी सकेको छु शायद कसै लाई मन नपरेको होला तै पनि जो जती यो गीत प्रतिबन्धित भयो रे भन्दा आत्तियका छन तिनी हरु लाई एउटा प्रश्न सोध्न मन लाग्यो।
  माओ बादी ले आउने संबिधान मा राजनीतिक पार्टी (सामन्त बाद् का अबशेस का नाम मा) हरु लाई नै प्रतिबन्ध लगाउने प्रस्ताब ल्यायको त सर्ब बिदितै छ के यो गीत प्रकारण त्यो संबिधान को प्रतिबन्ध भन्दा ठुलो कुरा हो?
  जात जाती, धर्म संस्क्रिती, आचार बेबहार, अनुशासन, आदर सत्कार आदी इत्यादी तोडेर अराजकता फैलाउनु त माओ बादी को सिद्दान्त नै हो नि तेसैले एस्ता खाले प्रतिकृया लेख्ने हरुका घर मा जब सम्म माओ बादी पस्दैनन तब सम्म माओवादी को गुण गान गर्न दिनुस् उफ्रन्छन उफ्रन्छन आँफै थाक्छन्।
  धन्यवाद
  जय नेपाल
  कृष्ण गोपाल श्रेष्ठ

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • Sheela

  बाबुराम भनेको पात्र डॉ बाबुराम लाइ भनिएको हो जस्तो लाग्दछ भने नेपाली कांग्रेस को रुपन्देही को नेता बाबुराम पुन(राना?) लाइ भनेको हो भनेर चित्त बुझाए हुदेन र?

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • I feel like you have strong faith in what you explain.

  Ok I hear lot lot assurance about immediate relief package for the lower or middle class during election time but I don’t find people has really appreciate any of them during the your government tenturepe “as morning shows whole day”, this type of work need to be done with in 100 days and there isn’t.

  I really appreciate for finance minister and his policy and style of working, it is undoubted among all of us.

  Ok can you pls tell me in future what is the plan to create employment and development, why this party is still silence for this important issue and just concentrate on political obligation even not have any placement in its big doctrine for employment.
  Don’t you think all of this people crying is due to exploitation because of this unemployed situation.

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • पुष्प

  कृष्णजी नमस्कार,

  कृपया बताइदिनुस्, नेपालको सन्दर्भमा माओवादीबाहेक कुनचाहिँ वाद वा वादीलाई अंगिकार गर्नुपर्ला नेपालीहरूले ? हुन त तपाईं कम्यूनिष्ट विरोधी तैपनि भारतीय टट्टुहरूको जमात एमालेवाद ? देश सखाप पार्ने गिरीजारूपी वीषवृक्षको कांग्रेसवाद ? कमल थापा, सूबथाजस्ता हैकमवादीहरूको जमात खडा गरेर नागरिकलाई प्रजा बनाइराख्ने राजावाद ? मधेशी जनताका नाउँमा देश टुक्रयाउने खेल खेल्ने मधेशीवाद ? अरु कुन वाद छ नेपालको राष्ट्रियताका विषयमा कुरा उठाउने ? कि हुँदै नभएको कुनै वादको कल्पना त गर्नुभएको छैन ? फेरि भन्नुहोला जनतालाई राहत दिने, राष्ट्रका विषयमा बोल्ने, कम्यूनिष्टलाई समाप्त पार्ने आदि-आद गुण भएको वाद चाहिएला । कृष्णजी त्यस्तो वाद कुनै वाद भए भन्नुस् अनि । त्यस्तो वाद खोज्ने कति समय लाग्ने र कति जनधनको क्षति व्यहोर्नुपर्ने हो, भन्नुस् । नेपालीहरूको धैर्यको बाँध फुटिरहेको छ ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • पुष्प

  कृष्णजी नमस्कार,

  कृपया बताइदिनुस्, नेपालको सन्दर्भमा माओवादीबाहेक कुनचाहिँ वाद वा वादीलाई अंगिकार गर्नुपर्ला नेपालीहरूले ? हुन त तपाईं कम्यूनिष्ट विरोधी तैपनि भारतीय टट्टुहरूको जमात एमालेवाद ? देश सखाप पार्ने गिरीजारूपी वीषवृक्षको कांग्रेसवाद ? कमल थापा, सूबथाजस्ता हैकमवादीहरूको जमात खडा गरेर नागरिकलाई प्रजा बनाइराख्ने माइलावाद ? मधेशी जनताका नाउँमा देश टुक्रयाउने खेल खेल्ने मधेशीवाद ? अरु कुन वाद छ नेपालको राष्ट्रियताका विषयमा कुरा उठाउने ? कि हुँदै नभएको कुनै वादको कल्पना त गर्नुभएको छैन ? फेरि भन्नुहोला जनतालाई राहत दिने, राष्ट्रका विषयमा बोल्ने, कम्यूनिष्टलाई समाप्त पार्ने आदि-आद गुण भएको वाद चाहिएला । कृष्णजी त्यस्तो वाद कुनै वाद भए भन्नुस् अनि । त्यस्तो वाद खोज्ने कति समय लाग्ने र कति जनधनको क्षति व्यहोर्नुपर्ने हो, भन्नुस् । नेपालीहरूको धैर्यको बाँध फुटिरहेको छ ।

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

 • महेश

  कुरै नबझी कस्तो गाली गरेको होला!! प्रतिबन्ध लगाएको गितमा त बाबुरमलाई नै सोधेको छ नि, “भन बाबुराम नयाँ नेपाल कुन चराको नाम” भनेर!!

  मन परे हरियो, नपरे रातो Thumb up 0 Thumb down 0

eXTReMe Tracker